• 972-3-7444710  
  • יעקב אפטר 9 צפון תל אביב  
  • תרגום

תוצאות החיפוש שלך

רמת אביב החדשה

פורסם ע''י אלכס ארנון ב 09/03/2017
| 0

שכונת "רמת אביב" בתל אביב היא כבר שם דבר – מדובר באחת השכונות הוותיקות, האקסקלוסיביות והיוקרתיות שהעיר הלבנה בישראל מציעה. שכונת רמת אביב החדשה היא שכונה בתוך רמת אביב "של פעם" – מצפון לה רחוב צבי פרופס, ממזרח שכונות רמת אביב ג' ונווה אביבים, ומדרום שכונת תכנית ל'. ממערב – הים. תהליך הבנייה של שכונת רמת אביב החדשה החל זה אך לפני כעשרים שנה, בשנת 1996, ותהליך האכלוס של השכונה הסתיים כשני עשורים לאחר מכן, בשנת 2016.

על האוכלוסייה ומאפייני השכונה – רמת אביב החדשה

שכונת רמת אביב החדשה היא שכונה חדשה יחסית, אשר כל המבנים בה הם רבי קומות (מארבע קומות ועד מגדלי יוקרה רבי קומות). האוכלוסייה בשכונה היא ברובה צעירה, ומתאפיינת ברוב מוחץ של אנשי עסקים ודיירים מן המעמד הבינוני – גבוה.

המדד החברתי – כלכלי של שכונת רמת אביב החדשה על פי אתר מדלן הוא 10 מתוך 10 – כלומר, איכות החיים עבור דייריה הן מן הגבוהות בארץ. הנה כמה נתונים אודות הדמוגרפיה ומאפייני המתגוררים בשכונה זו:

·         47% מהדיירים הם בעלי השכלה אקדמאית ותואר ראשון או מעלה

·         44% מהדיירים בשכונה הם ישראלים שנולדו בארץ. 93% מן הדיירים הם ותיקים , ורק 7% הם עולים

·         48% מהדיירים בשכונה מחזיקים במקצועות צווארון לבן.

היתרונות והשירותים הקהילתיים של רמת אביב החדשה

השכונה הינה שכונה שקטה ושלווה, הממוקמת במרחק קצר מאתרים מרכזיים בעיר, כמו למשל קניון רמת אביב, מוזיאון ארץ ישראל, סמינר הקיבוצים, אוניברסיטת תל אביב, מרכזים רפואיים שונים, ועוד רבים. בתוך השכונה, שירותים קהילתיים לרוב, כמו תשתית חינוך ובתי ספר הנחשבים איכותיים במיוחד, שני מרכזים מסחריים, ובהם חנויות נוחות וחנויות מכולת, סניפי בנק, סניף דואר, ועוד. נתיבים, שבילי הליכה וכבישי גישה משבצים את השכונה בצורה שנוח להתמצא בה במיוחד.

לאורך כל השכונה עובר מדרחוב מרוצף ומשובץ פינות ישיבה וגינות נוי.

מה קרה עם מחירי הנדל"ן בשכונת רמת אביב החדשה בשנים האחרונות?

יחידות דיור בשכונת רמת אביב החדשה החלו נמכרים בתחילת שנות האלפיים, ובתחילת שנת 20015 נמכרו דירות בשכונה במחיר ממוצע ליחידת דיור של 1,500,000 ש"ח. מחיר זה גילם כבר אז שווי גבוה פי שלושה ביחס למחיר הממוצע בכל הארץ (בערך 600,000 ש"ח), ופי שניים מן המחיר הממוצע ליחידת דיור בעלת מאפיינים דומים בשאר השכונות של אזור תל אביב – יפו. בסוף שנת 2016, נמכרו דירות בשכונת רמת אביב החדשה במחיר ממוצע של מעל ארבעה מיליוני שקלים, יותר מפי שלושה ביחד למחיר ממוצע של דירות ברחבי הארץ לאותו חודש (1.3 מיליון ש"ח) ופי אחת וחצי ביחס למחיר הממוצע של דירה בתל אביב (2.5 מיליוני שקלים).


לצ'אט מיידי בווצאפ לחצו על התמונה


דילוג לתוכן