• 972-3-7444710  
  • יעקב אפטר 9 צפון תל אביב  
  • תרגום

תוצאות החיפוש שלך

תוכנית למד – שיכון למד

פורסם ע''י אלכס ארנון ב 09/03/2017
| 0

מהשכונות הותיקות, האיכותיות והשלוות בצפון תל אביב – שכונת תכנית ל' הוקמה בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת ומשכה אליה תמיד אוכלוסיה איכותית, משפחות צעירות ואוכלוסייה מבוגרת וותיקה, המחפשים את איכות החיים הנינוחה של צפון העיר. בפברואר 2016, דורגה שכונת תכנית למד כשכונה האהובה ביותר בישראל על ידי אתר מדלן. הכל על שכונת למד בתל-אביב – לפניכם

תוכנית למד בתל אביב – נתונים והיסטוריה

שכונת תכנית למד בתל אביב ממוקמת ממזרח לשדה התעופה המקומי "שדה דוב", וממערב לדרך נמיר, החוצה את העיר תל אביב. מצפון לה – שכונת רמת אביב החדשה, ומדרום שכונת כוכב הצפון. בשכונת מתגוררים מעל 5,000 תושבים, על שטח של כ – 830 דונמים. בשכונה שלושה מרכזים מסחריים ומספר אתרים חשובים עליהם נרחיב בהמשך, ובתי מגורים – בעיקר כאלה של עד שמונה קומות.

מדדים חברתיים ואיכות הקהילה בתוכנית למד

במדד החברתי כלכלי מדורגת שכונת למד בציון 9 מתוך 10. 96% מהתושבים הם תושבים ותיקים אזרחי ישראל, ורק 4% מהתושבים הם עולים לישראל משנות התשעים והלאה. כמעט 40% מהמשפחות הן בעלות ילד אחד ועוד 42% מהמשפחות בעלות שני ילדים (והשאר עם שלושה ילדים או יותר). 39% מהמתגוררים בשכונה הם בעלי תארים אקדמאיים, 39% מהתושבים הם ישראליים שנולדו בישראל ועוד 38% מוצאם בארצות אירופה או ברית המועצות. 77% הם בעלי הדירה שהם מתגוררים בה והשאר שכורות.

אתרים ומקומות בתוך שכונת למד ובסביבותיה

שכונת למד, הגובלת בשכונות של רמת אביב, מציעה בין גבולותיה שלושה מרכזים מסחריים קטנים, בהם חנויות, סניפי בנק (הפועלים ולאומי), וסניף של קופת חולים כללית. בנוסף, בשכונה שני גני ילדים ופעוטון, בית ספר ממלכתי יסודי בו לומדים כ – 500 תלמידים בכיתות א' – ו', שבט של תנועת הצופים שהוקם בשנת 1976, בית כנסת, וקאנטרי קלאב עירוני שנחשב אקסקלוסיבי.

בסביבת השכונה ובמרחק קצר ממנה – קניון רמת אביב מוזיאון ארץ ישראל, אוניברסיטת תל אביב, פארק הירקון, חוף תל ברוך, נמל תל אביב, ועוד.

מחירון נדל"ן בשכונת תכנית ל'

בשכונת תכנית למד ניתן למצוא בעיקר בנייני דירות בנות שלושה, ארבעה, או חמישה חדרים. ממוצע המחיר למ"ר בדירות בשכונה הוא כ – 33,000 ש"ח, עם מחיר ממוצע לנכס של מעל 3.5 מיליוני שקלים. ממוצע השכירות למ"ר הוא 68 ש"ח, עם גובה שכירות ממוצעת לנכס של 7,000 ש"ח.

הבחירה לגור בשכונת תכנית למד מאפשרת מגורים בסביבה איכותית, לצד דיירים וותיקים, באזור שקט של אחת הערים שוקקות החיים בארץ, ובקרבת מקום לחוף ים נהדר, קניון הומה אדם, אוניברסיטה מהגדולות בארץ, ועוד. כיום, עומדת שכונת תכנית למד בפני שינוי סביבתי מהותי, עם ההחלטה לסגור את שדה התעופה המקומי שדה דוב ולבנות בשטחו עוד שכונת מגורים חדשה – החלטה שעדיין לא אושרה ויש לה מתנגדים רבים.

 


לצ'אט מיידי בווצאפ לחצו על התמונה


דילוג לתוכן