• 972-3-7444710  
  • יעקב אפטר 9 צפון תל אביב  
  • תרגום

תוצאות החיפוש שלך

נווה אביבים

פורסם ע''י אלכס ארנון ב 09/03/2017
| 0

שכונת נווה אביבים, המוכרת גם בשם רמת אביב ב', היא שכונה אקסקלוסיבית ונחשקת, בה מתגוררים אנשי רוח, פוליטיקאים, אנשי עסקים ואנשי תרבות רבים. ממזרח לשכונת רמת אביב החדשה ובקרבה לחוף הים, מדרום לרמת אביב ג' ובשכנות עם שכונת אפקה האיכותית והוותיקה על הגבול הצפוני של העיר תל אביב – לפניכם סקירה מלאה על המאפיינים ואיכות החיים בשכונת נווה אביבים בצפון הישן והאיכותי של תל אביב

שכונת נווה אביבים – נתונים והיסטוריה

הבניינים אשר בשכונת נווה אביבים החלו מוקמים בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת, ועוד נבנו בניינים בין גבולות השכונה בשנות השמונים והתשעים. הדירות בשכונה מתאפיינות בתכנון מרווח במיוחד ורמת גימור איכותית, חלק מהבניינים אף זיכו את האדריכל שלהם, אהרון דורון, בפרס רוקח לאדריכלות. בשכונה התגוררו מפורסמים רבים, ביניהם שמעון וסוניה פרס, יצחק ולאה רבין, ואחרים.

גבולות השכונה מחושבים בצורות שונות, אבל על פי החישוב המקובל השכונה משתרעת על פני מעל 750 דונמים, מהם רק 520 דונמים בנויים, בבנייה מרווחת ומשובצת פינות חן ירוקות, וכל שאר השטח מציע גינות מטופחות ואזורי ישיבה. מספר התושבים בשכונה – כמעט 13,000, בכ – 5,000 יחידות דיור.

מדדים חברתיים ואיכות הקהילה בשכונת נווה אביבים

גם בשכונת נווה אביבים, כמו בשכונות רבות אחרות בצפון תל אביב, האוכלוסייה היא מן המעמד הבינוני – גבוה, והמדד החברתי כלכלי של השכונה על פי אתר מדלן הוא גבוה – 9 מתוך 10.

הנה עוד כמה נתונים מעניינים על אוכלוסיית השכונה:

·         55% מן הדיירים בשכונה הם אקדמאים, בעלי תואר ראשון או מעלה

·         השכר הממוצע עבור דיירי השכונה: כמעט 11,000 ש"ח

·         37% מן הדיירים הם ישראלים שנולדו בישראל, ועוד 37% הם ממוצא אירופאי או יוצאי ברית המועצות לשעבר. 94% מן הדיירים הם אזרחי ישראל וותיקים, ורק שישה אחוזים הם עולים שעברו לגור בישראל משנות התשעים והלאה.

·         45% מהדיירים מועסקים בעבודות צווארון לבן.

·         65% מן הדיירים בשכונה גרים בדירה אשר בבעלותם, וכל השאר שוכרים דירה בשכונה

אתרים ומקומות, שירותים וקהילה בשכונת נווה אביבים

בשכונת נווה אביבים ארבעה בתי ספר ו – 1,500 תלמידים הפוקדים אותם. בית הספר "יחדיו" הינו בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים. עוד בשכונה – שבט צופים פעיל, תנועת בני עקיבא, בית האיגוד הישראלי לשחמט ומועדון ברידג' פעיל, וקאנטרי קלאב אקסקלוסיבי. שלושה מרכזים בשכונה מציעים את כל השירותים הנדרשים לתושבים בקרבת מקום, כמו: חנות סופר, מסעדות, בנקים, חנויות, סניפים של קופות החולים, מכבסה, ועוד.

בקרבת מקום: אוניברסיטת תל אביב, מוזיאון תל אביב, קניון רמת אביב, ועוד.

מחירי הנדל"ן בשכונת נווה אביבים

כמו בכל הארץ, גם בשכונת נווה אביבים אנחנו רואים עלייה משמעותית במחירי הנדל"ן מאז שנת 2008 בערך. אולם מאז ועד היום, מחירי הנדל"ן בנווה אביבים כפולים בממוצע ביחס למחירי הנדל"ן בארץ. כיום, מחיר ממוצע לנכס נדל"ן בשכונה עומד על 3,400,000 ש"ח. מחירי השכירות לדירות בשכונה נעים בין 5,000 ש"ח ל – 12,000 ש"ח ויותר בבניינים החדשים.


לצ'אט מיידי בווצאפ לחצו על התמונה


דילוג לתוכן